Rzymskokatolicka Parafia Bł. Jerzego Popiełuszki w Krakowie

 
 
Strona Główna
 
 
Ogłoszenia
 
 
Intencje mszalne
 
 
Komunikaty
 
 
Liturgia
 
 
Kancelaria
 
 
Kontakt
 
 
Galeria Foto

Ogłoszenia duszpasterskie

21 KWIETNIA 2019
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
WIELKANOCDziękujemy za składane, przez cały Wielki Post do skarbonek przy wyjściu, ofiary na kwiaty i dekoracje do Ciemnicy i Bożego Grobu, za ofiary składane za baranki wielkanocne (zostaną one przesłane do Caritasu), oraz za ofiary złożone przy Adoracji Krzyża (te z kolei są przeznaczone na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie). Składamy też serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Triduum Paschalnego oraz za udział w tych uroczystościach. Za wszelkie dobro wyświadczone dla Wspólnoty Kościoła, a szczególnie dla naszej parafii – Bóg zapłać!

Dziękujemy też za dostosowanie się do uwag komentarza, zwłaszcza jeśli chodzi o przystępowanie do Komunii św. w Wielki Czwartek. Byłoby pięknie, gdyby na każdej Mszy św. panował taki porządek. Dlatego prosimy by do Komunii św. podchodzić przez środek i odchodzić na boki.
Przy tej okazji informujemy osoby, które ze względu na chorobę mają dietę bezglutenową, aby zgłosiły to w zakrystii i ustaliły z księdzem sposób przyjmowania Komunii.

W Poniedziałek - drugi dzień świąt – Msze św. jak w niedzielę, a składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Z tej okazji będzie też czytany List Rektora..
Przez cały tydzień trwa Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. Ze względu na jej uroczysty charakter w najbliższy piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
Przyszłą Niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Codziennie – do niedzieli - po Mszy świętej odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Czeczów 26 z klatek 1-3 i innym osobom – Bóg zapłać! Do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 27 kwietnia na godz. 10.00, bardzo prosimy parafian z ul. Czeczów 26 z klatki 4, 5 i 6.

 

Strona Główna